Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Ökse Otu Faydaları İbrahim Saraçoğlu

 Ökse Otu Faydaları İbrahim Saraçoğlu; pankreas üzerindeki etkisi öyle büyüktür ki, ara verilmeden sürdürülen çay kürü sayesinde, şeker hastalığının oluşmasına yol açan dengesizlikler  ortadan kalkıyor. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.  


 ÖKSE OTU FAYDALARI İBRAHİM SARAÇOĞLU

 Ökse otu ağaçların üzerinde asalak bir yaşam şekli olan bir bitkidir. Yaprak döken ağaçların kabuklarına yapışır. Çam ve köknar gibi yumuşak ağaçlarda yaşar. Bezelye tanesi kadrolan  meyveleri tek çekirdeklidir. Ökse otunun ismi yöreden yöreye değişir. Bilindik isimleri çekem, gökçe, gövelek, gevele, purç olarak değişir.


 Birçok Hastalığa Faydası Vardır


 • Yüksek tansiyon hastalıklarının giderilmesinde
 • Ağır kan dolaşımı bozukluğunun normale dönmesinde
 • Halsizlik hissini ortadan kaldırmada
 • Kalp ritim bozuklukları düzenlemede
 • Sara ve Akciğer tedavilerinde
 • Hazmın kolaylaştırılmasında
• Damar kireçlenmesinin önlenmesinde büyük faydalarının olduğu gözlenmiştir.

Ancak ökse otu fazla kullanımda zararlı olabilir. Dikkatli kullanılması gerekir. Fazla kullanıldığında bilinci uyuşturur, adaleleri zayıflatır ve ishal yapar.

Ökse otunun meyveleri insan için zehirleyicidir ve kesinlikle dâhilen kullanılmamalıdır. Soğuk su çayı şeklinde hazırlanıp kullanılır. Profesyoneller tarafından işlenmesi halinde merhem şeklinde de hazırlanabilir.

 

Yorumlar

Bu makale yoruma kapatılmıştır.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.