Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aynı Sefa Kürünün Faydaları
Aynı Sefa Kürünün Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Aynı Sefa Kürünün Faydaları :

Prof. Dr. Ahmet Maranki en büyük cilt sorunlarından biri olan cilt lekeleri için Aynı Safa bitkisinin çok faydalı olduğunu açıklıyor. Aynı safa çiçeği akyuvarları mikropların üzerine çekerek yaraların iyileşmesini sağlar.

Aynı safa çiçeği adeta cilt için yaratılmış mükemmel bir bitkidir. Pekçok faydası bulunan aynı safa çiçeği cilt için de çok yararlıdır. Cilt lekeleri bayanların cilt problemlerindendir. Ahmet Maranki Cilt Lekesi sorununa çözüm olarak aynı safa bitkisi bir mucizedir diyor.

Peki nasıl uygulanacak yada nasıl kullanılacak aynı safa bitkisi. Aynı safa bitkisi içeren kremler kullanılması uygun olacaktır. Eğer bu tip bir krem bulamazsanız bu konuda size yardımcı olabilirim.

Aynı sefa yağı cilt bakımında nemlendirici olarak kullanılır. Hassas ciltleri dengeleyici ve güçlendirici etkiye sahiptir, Tahriş olan ciltlerde onarıcı etkiye sahiptir, Güneş ışınlarından koruyucu etkiye sahiptir, Varis, egzama, sivilce, mantar gibi deri hastalıklarında iyileştirici etkiye sahiptir, Pişik, isilik, ve döküntülere karşı etkilidir.

GEREKLİ MALZEMELER :

  • 1 Kahve fincanı klorsuz su,
  • 4-5 kaşık civanperçemi veya aynısafa bitkisi

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine, civanperçemi veya aynısafa bitkisini atıp, 4-5 dak kadar, kısık ateşte kaynatın. Lapa haline gelen ve ılık halde olan bitkiyi mantar olan bölgenin üzerine, gece yatarken koyun ve sabaha kadar turun. Bu uygulamayı birkaç gün yapın. Yalnız, kullandığınız bitkinin bu yılın mahsulü olmasına dikkat edin. Aynısefa Bileşikgiller familyasına aittir. Ülkemizde yetişen bitkiler arasında çok önemli bir yere sahiptir.

Bu şifalı bitki ayrıca nergis olarak da anılır. Bir bahçe çiçeğidir. 50 cm kadar uzar, çiçek renkleri sarıdan portakal rengine kadar değişir, sapı ve yaprakları etlidir ve tutulduğunda, sanki yapışkanmış gibi hissedilir. Bitki çiçekleri, yaprakları ve sapları ile toplanır ve kullanılır. Fakat, güneşin en yakıcı olduğu zamanda toplanması gerekir. Çünkü bitkinin şifalı gücü ancak o sırada doruğa ulaşmış olur. İçeriğinde eterli yağ, müsilaj ve organik asitler barındırır.

Faydaları;

  • İltihap gidericidir.
  • Antibakteriyeldir.
  • Yara iyileştiricidir.
  • Mantar hastalığına iyi gelir.
  • Safra salgılarını artırıcı, kramp çözücü ve lenf sistemini temizleyicidir.
  • Adet kanamalarını arttırır.

Kulanımı: Aynısefa çayı kan temizleyici bir bitki olarak mikroplu sarılıkta en önemli yardımcıdır. Dolaşımı düzenler, yaraların iyileşmesine yardım eder. Sindirim sistemindeki iltihaplanmaları ve ülserleri iyileştirebilir. Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserlerine ile kalınbağırsak iltihabına karşı kullanılabilir.

Geciken veya ağrılı adet kanamalarına karşı etkilidir. Bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış aynısefa bitkisi, su bardağı dolusu kaynar suyla demlenir. Üstü kapalı olarak 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak çay yeterlidir.

Not: Belirli tarihten 4-5 gün öncesinden başlanarak, günde 1-2 bardak aynısefa çayı aç karnına içilmeli, kanamalar sona erince bırakılmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Aynı

Sefa

Kürünün

Faydaları