Papatya AnlamıPapatya Anlamı, papatyanın ve çiçeklerin her birinin bir anlamı ve ifadesi vardır. Papatyanın anlamı ve neyi ifade ettiğini makalemizden öğrenebilirsiniz.

ÇİÇEK ve ÇİÇEKLERİN ANLAMLARI

Beyaz Gül -Masumiyet Beyaz Lale -Saflık, temizlik Kırmızı Gül -Aşk Kırmızı Lale -Seni Seviyorum Pembe Gül -Gönlüm Sende Pembe Lale -Anlayış Sarı Gül -Sıcak Sevgi Sarı Lale -Gerginlik Beyaz Karanfil -Temizlik, saflık Margarit -Bolluk, sıhhat Kırmızı Karanfil -Sevgi Menekşe -Alçak Gönüllü Pembe Karanfil - İçtenlik İris -Hatıra, Zerafet Sarı Karanfil -Hüzün Kamelya -Mağrur Anemon -Gençlik Lilyum -Güven Beyaz Glayör -Dostluk Gerbera -İyimser Kırmızı Glayör -İstek Frezya -Suçsuzluk Pembe Glayör -Zerafet Beyaz Krizantem -Sadakat Sarı Glayör -Kıskançlık Kırmızı Krizantem -Sessiz istek Mor Glayör - İnanç Sarı Krizantem -Karşılıksız Sevgi Orkide - Mağrur, gururlu Mor Krizantem -Burukluk Sterliçya -Sıcak Sevgi Mersedes Gülü -Melankoli Ağlayan Gelin - İsyan Altın Kadeh -Umut Nilüfer -Gelecek yenileme Fulya - Unutma Cipsofilya-Masumluk

AŞK DİLİNDE

Menekşe-Ketum Aşk Kamelya-Mağrur Aşk Lale-Asil Aşk Mavi Gül-İlahi Aşk Anemon-Aşkta Saadet Gelincik-Mazlum Aşk Kış Gülü-Temizlenmiş Aşk Hercai- Şefkatli Aşk Kırmızı Gül- Ateşli Aşk Salkım-Geçici Aşk İris- Aşk Hatırası Sıklamen-Aşk Haberi KrizantemMelankoli Papatya-Uysal Aşk Küpe- Aşkta Hafiflik, Hoppa

Aşk ULUSLARARASI DİLDE

Pembe Renk Şefkat Beyaz Renk Saflık Temizlik Mavi Renk Yumuşak Huylu Yeşil Renk Ümit ve İstikbal Mor Renk Dul Altın Sarısı Sevinç, Bolluk Kırmızı Renk Aşk Kahverengi Geçmiş Siyah Renk Üzüntü Gri Melankoli

PAPATYA

Temiz bir kalbin simgesi. PAPATYA (BEYAZ)

Saflık, masumiyet. PAPATYA (BAHÇE)

Fikirlerini paylaşıyorum.